geri

Hakkımızda

Hakkımızda

Flamingo Pastanesi

1934 - 2017


Ali Kuluhan, 1950 yılında pastacılığa başladı. Gençlik yıllarından itibaren, pastacılığın her kademesinde çalıştı ve her zaman en iyisini ve kalitelisini hedefleyerek, zaman içinde duayen bir pastacı konumuna geldi. 1968 yılında Tunalı Hilmi Caddesi’nde, ortaklarıyla birlikte Flamingo Pastanesi’ni açtı. Flamingo, orijinal lezzetleri ve özel ürünleri ile Ankaralıların kalbinde farklı bir yere oturdu. Ürünlerin kalitesi ve lezzetiyle birlikte, hizmetin de en iyisini vermeyi ilke haline getirmesi, Flamingo Pastanesi’nin ününü git gide artırdı ve pastacılığın en önde gelen markalarından biri haline getirdi.

Ankara, bu yıllarda başta tiyatro oyuncuları olmak üzere sanatçılar için özel bir anlama sahipti. Flamingo Pastanesi, etkinlikler sonrası ünlü isimlerin buluşmak için vazgeçilmez noktalarından biri olmuştu. Türkiye’nin sanat tarihine imzasını atmış Zeki Müren, Tekin Akmansoy gibi pek çok önemli isim için Flamingo Pastanesi, Ankara kadar özeldi. Flamingo, ağırladığı siyasetçiler, bürokratlar ve sanatçılar ile şehrin kültür noktası haline gelmişti.

1985 yılında gelindiğinde, Flamingo bu kez Kızılay Selanik Sokak’ta hizmete girdi. Fotoğraf kareleri siyah-beyazdan renkliye dönerken, şehir ve insanlar da hızla dönüşüm geçiriyordu. Bu hızlı dönüşüm içinde, değişmeyen Flamingo’nun lezzeti ve kaliteli hizmetiydi. Flamingo bu istikrarı ile Ankara’nın değişilmezlerinden oldu. Flamingo Tunalı’nın 2014 yılında kapanmasıyla beraber, Flamingo adı bir süre yalnızca Kızılay’da yaşamaya devam etti. 2016 yılına gelindiğindeyse, Flamingo, Tepe Prime ‘da da hizmet vermeye başladı.

Pastacılığın duayen ismi Ali Kuluhan, 4 Mart 2017 tarihinde aramızdan ayrıldı. Ali Kuluhan ile başlayan yolculuk, yılların tecrübesini aktardığı çocuklarıyla devam etmekte. Yarım asırdan fazladır, Ankara’nın tarihine tanıklık eden Flamingo Pastanesi, Ali Bey’in öğretileri doğrultusunda, ilkelerinden ve de hizmet kalitesinden ödün vermeden, Ankara halkına ilk günkü heyecanla hizmet vermeye devam etmektedir.

Lezzetin tarihi, Flamingo Pastanesi’nde nesilden nesle aktarılmaktadır.

Designed By Adverti Medya & Bilişim
-ADVERTI-
ADVERTI Reklam ve Bilişim